Producent atramentu sublimacyjnego, aktywatorów powierzchni do druku cyfrowego i płynnych laminatów do ochrony wydruków.
Informacje o firmie Prim Jet Color.
Umożliwiają sublimację na bawełnie, szkle, ceramice, metalu, PCV. Aktywują powierzchnię do druku atramentem solwentowym lub utwardzanym UV.
Płynne laminaty do ochrony wydruków przed promieniowaniem UV, uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami środowiska.
Atrament (tusz) sublimacyjny do drukarek i ploterów piezoelektrycznych.
Publikacje naukowe i wyniki pomiarów.
Prosimy o kontakt z naszą firmą.
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

O Firmie

 LAKIERY, LAMINATY i ATRAMENTY do DRUKAREK i PLOTERÓW


O firmie Prim Jet Color

Francusko-Polska firma Prim Jet Color została założona w 1992 roku, aby spełnić aspiracje Klientów w rozwoju ich kreatywności jako nowoczesnych projektantów sztuki wizualnej, jak również pomóc firmom, które pragną wypromować swoją markę używając naszych produktów.

Firma oferuje usługi swoich pracowników i kooperujących firm nakierowane na perfekcję, mając na uwadze codzienną ochronę środowiska jak również satysfakcję klientów.

Zadaniem firmy Prim Jet Color jest dostarczanie produktów wysokiej jakości na dynamicznie rozwijający się rynek druku cyfrowego. Firma błyskawicznie reaguje na te potrzeby klientów, które pojawiają się w komputerowym wspomaganiu prac wydawniczych, grafice użytkowej, podczas druku przy pomocy drukarek i ploterów dużego formatu.

Firma Prim Jet Color ściśle współpracuje z Klientami w celu dostosowania receptur poszczególnych płynnych laminatów i atramentów do ich indywidualnych wymagań i potrzeb. Ta filozofia działania zaowocowała konkretnymi decyzjami: opracowano i rozpoczęto produkcję nowych rodzajów lakierów na bazie wody przygotowujących wstępnie tkaniny do druku bezpośredniego atramentami dyspersyjnymi i pigmentowymi na bazie wody, a także opracowano płynne laminaty do ochrony grafiki samochodowej, flag i wydruków na podłogach.

W ostatnich latach firma Prim Jet Color zaprojektowała i wprowadziła na rynek szeroką gamę lakierów na bazie wody:

  • Płynny laminat Top Coat: do ochrony (laminowania) wydruków. Podstawowym zadaniem tych laminatów jest ochrona wydruków atramentowych przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego UV, uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i zanieczyszczeniem przemysłowym środowiska.

  • Lakiery Pre Coat:

    przygotowujące powierzchnię mediów do bezpośredniego druku atramentami solwentowymi, atramentami utwardzanymi promieniowaniem UV, przygotowujące tkaniny z włókien naturalnych do sublimacji, umożliwiające sublimację na twarde (sztywne) media.

    Wszystkie wyżej wymienione lakiery zgłoszono do ochrony patentowej.

W ofercie firmy Prim Jet Color są również atramenty do ploterów wielkoformatowych i drukarek biurowych.

Atramenty te są produktami o bardzo wysokiej jakości, o doskonałych własnościach fizyko-chemicznych. Do ich produkcji używa się komponentów najwyższej jakości i czystości, to jest odpowiednich barwników, pigmentów, rozpuszczalników, środków powierzchniowo-czynnych, środków zwilżających, środków zwiększających rozpuszczalność barwników, dyspergatorów, substancji pochłaniających wilgoć, modyfikatorów lepkości, buforów pH, czynników chelatujących, filtrów UV, antyutleniaczy i inhibitorów wolnych rodników.

Atramenty mogą być używane w dowolnych ploterach i drukarkach nie powodując uszkodzeń układu drukującego – nie powodują korozji lub zatykania głowic drukujących. Nie zanieczyszczają filtrów i nie uszkadzają elektroniki układu drukującego. Są przyjazne dla środowiska i spełniają odpowiednie normy Unii Europejskiej.

Firma Prim Jet Color produkuje atrament sublimacyjny barwnikowy na bazie wody przeznaczony do ploterów wielkoformatowych i drukarek biurowych posiadających piezoelektryczną lub termiczną głowicę drukującą. Firma Prim Jet Color sprzedaje ten atrament od 1996 roku w Europie, Nowej Zelandii, Australii, Południowej Ameryce i Afryce.


Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie

Zgłoszenie patentowe płynnego laminatu Top  Coat do ochrony wydruków.

Zgłoszenie patentowe lakieru Pre Coat do sublimacji na tkaniny z włókien naturalnych. Zgłoszenie patentowe lakieru Pre Coat do druku bezpośredniego na tkaninach.

Założyciel firmy: Christian Airaut

Ukończył Uniwersytet Sorbonne Sciences, Paris, Francja (1967) uzyskując tytuł magistra Fizyki, Matematyki i Chemii.

Kierownictwo firmy Prim Jet Color jest następujące:

Dyrektor zarządzający: Jolanta Airaut

Ukończyła wydział Fizyki Technicznej Politechniki Gdańskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera podstawowych problemów techniki.

W 1998 roku ukończyła studia MBA na Uniwersytecie Strathclyde University, Glasgow, Szkocja oraz na Uniwersytecie Gdańskim (Master of Business and Administration with distinction)

 

Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie

Dyplom Jolanty Airaut ukończenia z wyróżnieniem studiów Master of Business Administration (Uniwersytet Gdański oraz Strathclyde University w Glasgow).

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju: Leszek Kułak

Firma Prim Jet Color ściśle współpracuje z dr hab. Leszkiem Kułakiem z wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

 
Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie Click to see a big picture in a new window
Dyplom uzyskania stopnia doktora habilitowanego
nauk fizycznych przez Leszka Kułaka na Politechnice Gdańskiej.
Dyplom uzyskania stopnia doktora nauk fizycznych przez Leszka Kułaka na Uniwersytecie Gdańskim.

Poniżej zamieszczone są przykładowe publikacje dr hab. Leszka Kułaka:

 
Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie
Publikacje w renomowanych czasopismach naukowych (z tzw. Listy Filadelfijskiej) dotyczące własności foto-fizycznych barwników organicznych i polimerów.
Kliknij aby zobaczyć powiększenie w nowym oknie
Publikacje w renomowanych czasopismach naukowych (z tzw. Listy Filadelfijskiej) dotyczące własności foto-fizycznych barwników organicznych i polimerów.

Kierownictwo firmy Prim Jet Color na Jubileuszu 100-lecia Politechniki w Gdańsku i 60-lecia Politechniki Gdańskiej, 2-4 Czerwca 2005. W firmie Prim Jet Color pracują absolwenci tej uczelni, jej pracownicy naukowi i studenci.
Powiększone detale jubileuszowego zdjęcia zbiorowego absolwentów i pracowników Politechniki Gdańskiej. Zaznaczono na nich członków kierownictwa firmy Prim Jet Color.

 

Góra strony