Producent atramentu sublimacyjnego, aktywatorów powierzchni do druku cyfrowego i płynnych laminatów do ochrony wydruków.
Informacje o firmie Prim Jet Color.
Umożliwiają sublimację na bawełnie, szkle, ceramice, metalu, PCV. Aktywują powierzchnię do druku atramentem solwentowym lub utwardzanym UV.
Płynne laminaty do ochrony wydruków przed promieniowaniem UV, uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami środowiska.
Atrament (tusz) sublimacyjny do drukarek i ploterów piezoelektrycznych.
Publikacje naukowe i wyniki pomiarów.
Prosimy o kontakt z naszą firmą.
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

O Firmie

 LAKIERY, LAMINATY i ATRAMENTY do DRUKAREK i PLOTERÓW


 

   

LAKIER PRE COAT 1

 

LAKIER PRE COAT 2

 

LAKIER PRE COAT 4

 

Firma Prim Jet Color opracowała szereg lakierów podkładowych (aktywatorów powierzchni), pod wspólną nazwą Pre Coat, umożliwiających druk atramentowy na różnorodnych mediach. Sublimacja na media takie jak szkło, metal, ceramika, drewno, bez uprzedniego aktywowania powierzchni tych materiałów jest niemożliwa.

 

LAKIER PRE COAT 1

 


 

LAKIER PRE COAT 2

 


 

LAKIER PRE COAT 3

 


 

LAKIER PRE COAT 4

 

 

 

 

 

Pre Coats   Top Coats   Atrament Sublimacyjny

 

 Przykładowe wydruki sublimacyjne na kaflach ceramicznych aktywowanych lakierem Pre Coat 4.

 

Pre Coats   Top Coats   Atrament Sublimacyjny

 

Przykładowe wydruki sublimacyjne na sztywnych mediach (ceramika, szkło) aktywowanych lakierem Pre Coat 4.

 

Lakierem, który umożliwia sublimację na sztywne media (np. ceramika, szkło, metal, drewno twarde tworzywa, itd.) oraz na papier i karton jest lakier Pre Coat 4.


Lakier Pre Coat 4 to produkt polski opracowany w 2006 roku przez założyciela firmy Prim Jet Color MPC Christiana Airaut we współpracy z MBA mgr inż. Jolantą Airaut oraz z dr hab. Leszkiem Kułakiem z Politechniki Gdańskiej. Lakier ten produkowany jest wyłącznie z komponentów pochodzących od renomowanych europejskich producentów.

Lakier Pre Coat 4 został zaprojektowany na bazie wodnej dyspersji żywicy polimerowej. Mieszanina lakieru i utwardzacza, dodanego w odpowiedniej ilości, jest ciekła w warunkach utwardzania. Następnie ulega polireakcjom prowadzącym do powstania stałego usieciowanego polimeru – utwardzonego lakieru. W celu dostosowania własności lakieru do konkretnych potrzeb Klienta można dodać do niego np. napełniaczy proszkowych, środków uelastyczniających, rozcieńczalników lub przyspieszaczy utwardzania.

Lakier Pre Coat 4 jest wodorozcieńczalny, a po usieciowaniu czyli po utwardzeniu staje się wodoodporny. Tworzy bardzo cienką, przezroczystą, jednorodną i gładką warstwę polimerową na powierzchni mediów umożliwiając transfer sublimacyjny.

Dodanie odpowiednich pigmentów barwiących do lakieru Pre Coat 4 nadaje żądaną barwę polakierowanej powierzchni. Typowym przykładem jest biały lakier Pre Coat 4 stosowany do wydruków sublimacyjnych zawierających białe elementy (nie ma białego atramentu sublimacyjnego).


 

Góra strony