OPIS  PRIMERÓW PRE COAT

 1. pl
 2. en

Rok założenia firmy 1992

Primer (lakier podkładowy) Pre Coat to  wodorozcieńczalny lakier na bazie żywic polimerowych, który jest niezbędny do uzyskania dobrej jakości druku i trwałości wydruków. 
 

Primer Pre Coat służy między innymi do bezpośredniego druku tuszami solwentowymi lub tuszami utwardzanymi promieniowaniem UV. Poprawia on przyczepność tuszu do podłoża oraz zapobiega rozpływaniu się tuszu.

 

Pozwala na sublimację na tkaniny z włókien naturalnych, przygotowując powierzchnię do przyjęcia tuszu sublimacyjnego. W przypadku sublimacji na twardych mediach, Primer Pre Coat tworzy warstwę ułatwiającą przenikanie tuszu sublimacyjnego do podłoża.

 

Primer Pre Coat nie pęka, nie żółknie, tworzy elastyczną powłokę na mediach i jest perfekcyjnie przezroczysty.

 PRIMER  PRE  COAT

Kup

PRIMER PRE COAT 1

Przygotowuje media do druku tuszem solwentowym lub utwardzanym promieniowaniem UV

Zastosowanie

 

 • Kamień
 • Ceramika
 • Tworzywa sztuczne: ABS, Melamina,Aqualux itp.
 • Papier, również papier syntetyczny - cardboard
 • Metal
 • Szkło
 • Samoprzylepna folia PCV, elastyczne media zwykle nie nadające się do druku solwentowego.

Primer Pre Coat 1 to uniwersalny lakier podkładowy oparty na bazie wodnej dyspersji żywic polimerowych, przeznaczony do druku cyfrowego (plotery, drukarki) na różnorodnych podłożach. Głównym celem tego produktu jest umożliwienie bezpośredniego druku tuszem solwentowym na specyficznych podłożach, takich jak metal, szkło, ceramika i melamina. W przypadku druku tuszem utwardzanym promieniowaniem UV, przyczepność tuszu do powierzchni pokrytej lakierem jest znacznie większa niż do powierzchni bez wstępnej warstwy lakieru, co powoduje lepsze przyleganie wydruku do podłoża i zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Wydruk na szkle pokrytym lakierem Pre Coat 1

Kup

PRIMER PRE COAT 2

Do sublimacji na włókna naturalne

Primer Pre Coat 2 to lakier podkładowy przeznaczony do transferu sublimacyjnego na bawełnę i inne włókna naturalne, takie jak jedwab, len i wełna. Jest opracowany na bazie wodnej dyspersji żywicy polimerowej. Primer jest rozpuszczalny w wodzie i staje się wodoodporny po wyschnięciu (polimeryzacji). Tworzy bardzo cienką, elastyczną, jednorodną i gładką warstwę polimerową na powierzchni tkaniny.

 

Aby przygotować 100% bawełnę i inne włókna naturalne do transferu sublimacyjnego, należy równomiernie nałożyć Primer Pre Coat 2 na całą powierzchnię przeznaczoną do wydruku. Primer Pre Coat 2 jest odporny na pranie, dlatego ważne jest dokładne jego nałożenie, na przykład za pomocą odpowiednich form lub szablonów na miejscu przeznaczonym do wydruku. Najczęściej powierzchnię przeznaczoną do sublimacji pokrywa się Primerem Pre Coat 2 za pomocą sita, co zapewnia najbardziej równomierną warstwę lakieru. Można również użyć wałka do gęstych farb akrylowych lub pistoletu na sprężone powietrze.

 

Prawidłowo polakierowana powierzchnia powinna zostać dokładnie wysuszona. Proces schnięcia można przyspieszyć, korzystając na przykład z źródła ciepłego powietrza lub prasy. Sugerujemy przeprowadzenie własnych testów, aby określić optymalną grubość warstwy Primeru Pre Coat 2 do transferu sublimacyjnego. Zbyt cienko pokryta powierzchnia pod wydruk może skutkować małą intensywnością kolorów po sublimacji, natomiast zbyt gruba warstwa lakieru może usztywnić tkaninę i spowodować rozmycie konturów wydruku (dyfuzję). 

 

Zazwyczaj temperatura transferu sublimacyjnego wynosi około 180ºC, a czas transferu trwa około 60 sekund. Po ukończeniu procesu transferu, konieczne jest wypranie gotowego wydruku sublimacyjnego, aby uzyskać elastyczność. Wydruk po transferze sublimacyjnym jest trwały, jednak pełna polimeryzacja zajmuje około 24 godziny, po czym wydruk osiąga swoją maksymalną trwałość.

 

Dla uzyskania bardzo intensywnych kolorów i jeszcze większej trwałości wydruku, przed przystąpieniem do transferu sublimacyjnego zaleca się dodatkowe wygrzanie pokrytej Primerem Pre Coat 2 tkaniny (po wyschnięciu) przez 2 minuty w temperaturze 150ºC. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy lakier jest nakładany na gęstą tkaninę za pomocą sita.

Zastosowanie

 

 • 100 % bawełna

 • Jedwab

 • Len

Sublimacja na bawełnie po zastosowaniu lakieru Pre Coat 2
Sublimacja na bawełnie po zastosowaniu lakieru Pre Coat 2

Kup

PRIMER PRE COAT 5

Do sublimacji na różnorodne sztywne media

Zastosowanie

 

 • Kamień
 • Ceramika
 • Sztywne tworzywa sztuczne
 • Metal
 • Szkło
 • Płyty meblowe

Primer Pre Coat 5 to lakier podkładowy przeznaczony do sublimacji na sztywne media, takie jak ceramika, szkło, metal, drewno, twarde tworzywa, płyta OSB, płyty meblowe i lite kartony.

 

Primer Pre Coat 5 jest jednoskładnikowym, autokatalitycznym układem wodnym.  Nie zawiera substancji szkodliwych ani toksycznych, nie generuje odpadów wymagających utylizacji. Wydruki wykonane przy pomocy tego lakieru nadają się do mycia domowymi środkami czystości.

 

Primer Pre Coat 5 można aplikować pędzlem, wałkiem, przez namaczanie (elementy nie chłonne), natryskiem lub tamponem. 

 

Transfer sublimacyjny można wykonać po wyschnięciu podłoża w zakresie temperatur od 190ºC do 210ºC.

 

Oferujemy Primer Pre Coat 5 w dwóch wersjach:

 • nie wymagającej wygrzewania
 • wymagającej wygrzewania polakierowanej powierzchni przez 30 minut w temperaturze 160ºC.

 

Każdy z powyższych rodzajów Primeru Pre Coat 5 jest dostępny w dwóch wersjach:

 • bezbarwny, zachowuje wygląd podłoża, na którym prowadzimy transfer
 • biały kryjący, co pozwala nanosić nadruki na przedmioty o różnych kolorach. 

 

Biały lakier pozwala wydobyć pełną głębię kolorów.

Sklep

Sublimacja na ceramice po zastosowaniu lakieru Pre Coat 5
Sublimacja na ceramice po zastosowaniu lakieru Pre Coat 5

NASZA OFERTA

Wypróbuj nasze wyjątkowe produkty

Firma Prim Jet Color specjalizuje się w dostarczaniu produktów wysokiej jakości na dynamicznie rozwijającym się rynku druku cyfrowego. Nasza firma szybko reaguje na potrzeby klientów, które pojawiają się w obszarze komputerowego wspomagania prac wydawniczych, grafiki użytkowej oraz podczas drukowania przy użyciu drukarek i ploterów dużego formatu.

Przykładowe wydruki z zastosowaniem Primeru Pre Coat

Unique Products for Unique People 

since 1992

NA  SKRÓTY

GODZINY  OTWARCIA

9:00 - 17:00

 

9:00 - 17:00

 

9:00 - 17:00

 

9:00 - 17:00

 

9:00 - 17:00

Poniedziałek 

 

Wtorek

 

Środa 

 

Czwartek

 

Piątek

KONTAKT

ul. Wendy 15 D

80-299 Gdańsk

 

tel. +48 694-485-805

 

tel. +48 (58) 719-14- 58

 

marketing@

primjetcolor.com.pl

Projekt i wykonanie Prim Jet Color

NIP PL 583-000-27-17,  Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku 7 Wydział Gospodarczy  KRS 0000116923,  Kapitał zakładowy 70 000 PLN